Özgeçmiş

17/07/1957 tarih, Bafra / SAMSUN ilçesi doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Gümüşhane’de tamamladım. 1974-1975 öğretim yılında, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Fakültesi’ne kaydımı yaptırdım ve bu okuldaki eğitimimi 1981 yılında tamamladım.

1979 Yılında henüz öğrenci iken,Ankara/Çankaya adresinde iştigal eden “ÇAĞRIM İNŞAAT TİC.VE SAN A.Ş.” de 1985 yılına kadar;

Proje Koordinasyonu,Şantiye Şefliği, Müteahhit Vekilliği gibi görevlerde (Özellikle M.S.B. ihaleleri) çalıştım.

1985 Ekim ayında davet üzerine “GÜRİŞ İNŞAAT VE MÜHENDİSLİK A.Ş.” nin, KEPEZ ELEKTRİK MANAVGAT BARAJI VE H.E.S İnşaatı işinnde “Kesin Hesap Ve Planlama Mühendisi ve Şantiye Şefi“ olarak 1987 yılı sonuna kadar görev ifa ettim.İş bitimi nedeniyle 1987 yılı sonu söz konusu şirketten kendi isteğimle ayrıldım. Sadettin DURGUN ve Aykut ÖZKAN ile birlikte 1987 Yılı’nda “YÖN İNŞAAT VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ TURİZM TİCARET LTD.ŞTİ” firmasını kurarak, sırasıyla;

Antalya Manavgat Trafo Binası İnşaatı (Kepez Elk T.A.Ş) – Manavgat
Arif ŞEKER İş Merkezi İnşaatı – Kemer
Doğa Motel İnşaatı – Kemer
Antalya Lara Altınevler Yapı Koop.270 Konut İnşaatı – Antalya
Side Palas Renovasyon İnşaatı – Side
Sezar Otel ve Tatil Köyü İnşaatı – Belek
Belgin Madeni Yağlar A.Ş. Fabrika Tevsii İnşaatı G.O.S.B – Gebze
Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Gökçeada Subay Lojmanları – Gökçeada
Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Radar Yolu (8 km) – Gökçeada
D.D.Y.Afyon Dinar 60000 m3 Balast Temini( Taş ocağı ve konkasör işletmesi) – Dinar

işlerini başarılı bir şekilde tamamlamış olduk,ancak Ülkemizdeki ekonomik kriz nedeniyle 2000 yılında firmayı kapatarak, proje yönetim işlerine dönüş yaptım.

Kosova’da yapılmakta olan, ”Kosova’daki Osmanlı Camiilerini Yenileme ve Yeni Camii İnşaatları” işi ile ilgili olarak, ”Şantiyeler Müdürü” olarak göreve başladım. Toplam 14 ADET Camii’nin Karkas,Minare Ve Kubbeleri’ni tamamladıktan sonra,iş prensiplerindeki uyumsuzluk nedeniyle bu firmadan ayrılarak, Mayıs 2005 tarihinde KALYON İNŞAAT A.Ş. “BAKIRKÖY ADALET SARAYI İNŞAATI işinde Proje Müdürü olarak görev aldım, kısa süre sonra bu firmada “Üst Yapı Genel Koordinatörlüğü” görevini yürütmeye başladım. Mart 2007 tarihinde işlerin yavaşlaması, firmanın üst yapıdan alt yapı işlerine yönelmesi sonucu firmadan affımı isteyerek, YORUM İNŞAAT A.Ş.‘nin “MULTİ TÜRK MALL TRABZON FORUM ALIŞVERİŞ MERKEZİ İNŞAATI işinde “Proje Müdürü” olarak görev aldım ve bu işi müşterilere teslim aşamasına getirerek Ocak 2008 tarihinde söz konusu iş yerinden ayrıldım.

Şubat 2008 tarihinde “GÜRSOY İNŞAAT“ Genel Müdürü Sn. Abdurrahman GÜRSOY’un daveti üzerine bu grupta ÜST YAPI GRUP BAŞKANI olarak görev aldım ve sırasıyla;

KİPTAŞ HADIMKÖY 513 KONUT İNŞAATI
KİPTAŞ HADIMKÖY CAMİİ İNŞAATI
KİPTAŞ BAŞAKŞEHİR SPOR TESİSLERİ VE CAMİİ İNŞAATII
KİPTAŞ BAŞAKŞEHİR METROKENT 1013 KONUT,SOSYAL TESİS VE SPOR TESİSLERİ İNŞAATI
VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ OKÇULAR TEKKESİ İNŞAATI
THY &DOCO ORTAKLIĞI ORTAKÖY HATİCE VE FEHİME SULTAN YALILARI RESTORASYON(OTEL)
ATAŞEHİR MİMAR SİNAN CAMİİ

işlerini yönettim.

Gür Yapı İnşaat Firması Genel Müdürü Sn.Abdurrahman GÜRSOY Bey’in ricaları üzerine Kırgızistan’da bir Türk iş adamının AVM inşaatını bitirmek üzere kısa süreli Kırgızistan Bişkek Şehrinde görev yaptım. Trabzon Kaşüstü/Yomra ilçesinde kendimize ait bir özel bina inşaatını, MTİ İnşaat Genel Koordinatörlüğünü ve iş ortaklığını yürüttüm.

“POLATYOL YAPI A.Ş. ESTON KORU İNŞAATI” projesinde görev aldım. Kaba yapı tamamlandıktan sonra bu iş yerinden kendi isteğim ile ayrıldım.

Şuan için 3 ayrı projede “PROJE YÖNETİM HİZMETLERİ” yapmaktayım.

Saygılarımla,

Fahir Semih ÜLGEN
Mimar